Materace - Wąbrzeźno - kujawsko-pomorskie

Miasto to występowało w historii pod trzema nazwami - Wąbrzeźno (polską) oraz najpierw Frideck, a następnie Briesen (niemieckimi). Polska nazwa pochodzi od słów “w brzeziu”, czyli w brzezinie, wśród brzóz. Inna wersja mówi o słowach “w brzegach”, jako miasto wśród brzegów jezior. Pierwsza wzmianka osady Wambrez występuje po raz pierwszy w dokumencie wystawionym w 1246 roku przez wielkiego mistrza krzyżackiego Henryka von Hohenlohe. Miało charakter wiejski i stan taki utrzymał się do 1773 roku, kiedy dobra biskupie przeszły na własność króla pruskiego w związku z I rozbiorem Polski. Miasto rozwinęło się w XIX wieku, stając się siedzibą powiatu. Wśród zabytków Wąbrzeźna znajdziemy ruiny zamku, który niegdyś był siedzibą biskupów chełmińskich. Oprócz tego warto zwrócić uwagę na sanktuarium Matki Bożej Brzemiennej, poewangelicki kościół pod wezwaniem Matki Bożej Królowej Polski czy sam ratusz, który powstał w 1892 roku w stylu neogotyckim, z czerwonej nieotynkowanej cegły. Znajdzie się również coś dla fanów przyrody, gdyż w jest tutaj pomnik przyrody - “Karol”, czyli jesion wyniosły o obwodzie 366 cm i rosnący przy ul. Pod Młynik 4a.

Materace Wąbrzeźno

Urząd Miasta
Wolności 18, 87-200 Wąbrzeźno


tel.: 56 688 45 00

Godziny otwarcia:
poniedziałek 7:15-15:15
wtorek 7:15-15:15
środa 7:15-15:15
czwartek 7:15-15:15
piątek 7:15-15:15
sobota ZAMKNIĘTE
niedziela ZAMKNIĘTE

Wielu z nas nie zdaje sobie sprawy z tego, jak ważną rolę w egzystencji współczesnego człowieka pełni sen - w końcu przeznaczamy na niego aż ⅓ swojego życia! Sam sen definiuje się jako fizjologiczny stan, w którym następuje zniesienie świadomości oraz całkowity bezruch. Jednak warto wiedzieć, że możemy wyspać się na dwa sposoby. Pierwszy i najbardziej powszechny to nieefektywny wypoczynek. Wówczas rano budzimy się zmęczeni i nic nam się nie chce. Drugim i o wiele bardziej pożądanym przez nas jest natomiast zdrowy sen. Charakteryzuje się on wysoką jakością, odpowiednią głębokością oraz długością dopasowana do wieku użytkownika. Dbając o niego, jesteśmy w stanie zagwarantować sobie prawidłowe funkcjonowania w ciągu dnia, a wraz z biegiem czasu - lepsza i wydajniejszą pracę wielu układów, w tym układu pokarmowego czy nerwowego. W tym celu warto postawić na materace Wąbrzeźno, które charakteryzują się unikalną budową oraz wyjątkowymi właściwościami. Poprzez idealne dopasowanie ich do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika, umożliwiają nam zdrowy i spokojny wypoczynek.

Materace w Wąbrzeźno do nabycia także w internecie

Wydawać by się mogło, że wysokiej jakości materace Wąbrzeźno to produkty, które możemy dostać jedynie w salonach stacjonarnych. Jak się okazuje - to nieprawda. Za pośrednictwem sklepów internetowych mamy dostęp do całego asortymentu, a także rzetelnych opisów czy też specyfikacji. Dzięki temu jesteśmy w stanie porównać wybrane modele, a także w niemalże idealny sposób dopasować je do osobistych potrzeb i preferencji!

 • SZYBKA WYSYŁKA
 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • DARMOWA DOSTAWA
 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE
 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT
 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu

Materace dla par 160x200, 140x200 do kupienia w Wąbrzeźno

Miłość to jedno z najpiękniejszych uczuć, które dodaje nam skrzydeł. Nic zatem dziwnego, że chcemy spędzać jak najwięcej czasu ze swoim partnerem. W tym celu warto zadbać o komfortowe łóżko i wyposażyć je w materace Wąbrzeźno. Dobierając je do osobistych potrzeb i preferencji dwóch osób, jesteśmy w stanie zagwarantować sobie zdrowy sen. Zaleca się tutaj materace sprężynowe, gdyż charakteryzują się one wysoką elastycznością punktową oraz możliwością redukcji drgań, jednak równie dobre będą modele piankowe czy hybrydowe.

Materace do łóżek pojedynczych 80x200, 90x200 do kupienia w Wąbrzeźno

Bez dwóch zdań małe sypialnie oraz te, które należą do dziecka, singla czy seniora można wyposażyć w łóżka pojedyncze. Najlepiej sprawdzą się tutaj modele o wymiarach 80x200 cm i 90x200 cm, które możemy wyposażyć w wysokiej jakości materace Wąbrzeźno. Są to produkty antyalergiczne, gwarantujące zdrowy i spokojny wypoczynek z uwagi na unikalną budowę i właściwości. Na rynku znajdziemy materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe, dlatego przy ich wyborze warto uwzględnić osobiste potrzeby i preferencje.

Materace dla wygodnych 100x200, 120x200 do kupienia w Wąbrzeźno

Szukając komfortowego rozwiązania do sypialni, warto postawić na materace Wąbrzeźno. Są to produkty, które charakteryzują się unikalną budową oraz wyjątkowymi właściwościami wynikającymi z wypełnienia. Z uwagi na to, na współczesnym rynku znajdziemy takie produkty, jak materace hybrydowe, piankowe czy sprężynowe. Z uwagi na taką różnorodność, warto przy ich wyborze uwzględnić osobiste potrzeby i preferencje użytkownika. W ten sposób jesteśmy w stanie zagwarantować sobie komfortowy wypoczynek.

Kołdry, poduszki, poszwy do kupienia w Wąbrzeźno

Stawiając na materace Wąbrzeźno, mamy pewność, że wyśpimy się w komfortowych warunkach. Jednak, czy samo podłoże do spania wystarczy? Jak się okazuje, często to za mało i dlatego warto pamiętać o akcesoriach sypialnianych. Składają się one z trzech podstawowych elementów, a jednym z nich są kołdry. Odpowiadają one za przyjemne wrażenie otulenia oraz komfort termiczny. Drugim - poduszki, które stabilizują górne partie ciała, czyli głowę, barki oraz kręgosłup szyjny. Za trzeci uważa się poszwy, które poprzez nałożenie na kołdry i poduszki, chronią je przed zabrudzeniem.

Wybrani najlepsi producenci materacy