Najnowsze wpisy

Materace lateksowe

Materace lateksowe są uznawane za najbardziej ekologiczne modele o właściwościach przeciwgrzybiczych i przeciwalergicznych. Wytrzymałe, trwałe, odporne na eksploatację, sprawdzą się doskonale w sypialni seniora, osoby zmagającej się z bólami kręgosłupa, a także pary nawet o sporej różnicy wagowej. Dobre materace z lateksu zapewniają optymalne wsparcie ciała i najwyższy komfort wypoczynku.

Materace lateksowe

Materace lateksowe są uznawane za najbardziej ekologiczne modele o właściwościach przeciwgrzybiczych i przeciwalergicznych. Wytrzymałe, trwałe, odporne na eksploatację, sprawdzą się doskonale w sypialni seniora, osoby zmagającej się z bólami kręgosłupa, a także pary nawet o sporej różnicy wagowej. Dobre materace z lateksu zapewniają optymalne wsparcie ciała i najwyższy komfort wypoczynku.
Materac Fen Hilding Nawierzchniowy -20%

Materac Fen Hilding Nawierzchniowy

Dostawa DTS

Materac Hilding Fen dostarczamy za pośrednictwem firmy kurierskiej DTS.
Dzięki temu zyskujesz:

  • Możliwość śledzenia przesyłki na stronie oraz kontaktu z kurierem.
  • Doręczenie przesyłki przez 2 pracowników.
  • Pewność, że materac zostanie wniesiony pod drzwi Twojego mieszkania.
799,20 zł Cena podstawowa 999,00 zł Cena
  • -20%
Materac Nevada Hilding Kieszeniowy -20%

Materac Nevada Hilding Kieszeniowy

Dostawa DTS

Materac Hilding Nevada dostarczamy za pośrednictwem firmy kurierskiej DTS.
Dzięki temu zyskujesz:

  • Możliwość śledzenia przesyłki na stronie oraz kontaktu z kurierem.
  • Doręczenie przesyłki przez 2 pracowników.
  • Pewność, że materac zostanie wniesiony pod drzwi Twojego mieszkania.
2 903,20 zł Cena podstawowa 3 629,00 zł Cena
  • -20%
Materac Demeter Janpol Lateksowy -25%

Materac Demeter Janpol Lateksowy

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

1 439,25 zł Cena podstawowa 1 919,00 zł Cena
  • -25%
Materac Fides Janpol Lateksowy -25%

Materac Fides Janpol Lateksowy

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

1 896,75 zł Cena podstawowa 2 529,00 zł Cena
  • -25%

Materac Zeus Janpol Piankowy

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

1 949,00 zł Cena

Materace lateksowe

Pianka lateksowa to przede wszystkim niezwykłe rozwiązanie, jeśli chodzi o wypełnienie materaców do snu. Lateks, jest bowiem naturalnym materiałem pochodzenia roślinnego, który wydobywa się z drzewa kauczukowego. Jest to elastyczny i trwały komponent oferujący wiele zalet jako wypełnienie materaca. Cechuje się nie tylko ekologicznością, ale również wieloma korzyściami dla zdrowia, a ponadto zapewnia wysoko jakościowy wypoczynek. Warto jednak zauważyć, że niektóre modele nie posiadają w 100% lateksu. Nierzadko są dopełnione materiałami syntetycznymi, a to wpływa na właściwości konkretnego materaca.

Dlaczego warto postawić na materace lateksowe?

Materace piankowe z lateksu to doskonały wybór w szczególności jeśli chodzi o stabilne wsparcie ciała z uwzględnieniem jego newralgicznych punktów i naturalnego ułożenia kręgosłupa. Jednocześnie dopasowują się one do kształtu ciała użytkownika, dzięki czemu odczuwa on przyjemne otulenie podczas wypoczynku. Dużym plusem pianki lateksowej jest także jej zdolność do powrotu do pierwotnej formy - pianka się nie odkształca, jest elastyczna i potrafi utrzymać swoją postać przez wiele długich lat. Ta właściwość czyni więc materace lateksowe dobrym wyborem dla osób poszukujących długoterminowego rozwiązania. Poza tym stanowią one takie podłoże do snu, które nie wywiera zbyt mocnego nacisku, a tym samym daje mięśniom odpocząć oraz w pełni się zregenerować. Czy może być zatem coś lepszego od dobrego materaca lateksowego?

Kolejnym atutem tego modelu jest również przewiewność, a dzięki temu materac jest bardziej odporny na rozwój roztoczy i innych zanieczyszczeń. Co więcej, pianka lateksowa posiada tendencję do minimalizowania przenoszenia ruchu, co oznacza, że ruch partnera nie będzie tak łatwo odczuwalny, a to duża zaleta w przypadku osób współdzielących jedno łóżko.

Czym wyróżnia się materac lateksowy?

Dobre materace lateksowe wyróżniają się przede wszystkim podwyższoną wytrzymałością na eksploatację, gdyż są sprężyste i trwałe. Lateks jest bowiem materiałem bardzo elastycznym, który oferuje doskonałe wsparcie dla ciała poprzez dopasowywanie się do jego kształtu i konturów. Dlatego też z materaców lateksowych mogą korzystać nawet osoby o wyższej wadze, sięgającej nawet do 140 kilogramów, bez obawy, że wypełnienie materaca zostanie zdeformowane. Lateks jest znacznie trwalszy niż inne rodzaje wypełnień i potrafi zachować swoją formę, a tym samym zapewniać wsparcie przez długie lata. Poza tym tego typu modele często posiadają dodatkowy, funkcjonalny pokrowiec, który można śmiało wyprać w pralce. Dzięki temu zapewniają one wysoki poziom czystości i higieny w miejscu snu. Sam pokrowiec ma również możliwość pochłaniania nieprzyjemnych zapachów oraz wilgoci bezpośrednio z ciała użytkownika. W efekcie materace lateksowe to świetne rozwiązanie dla wszystkich szukających nie tylko wygody i komfortu, ale także podłoża, które zapewnia idealny mikroklimat, niezbędny dla prawidłowego i zdrowego snu. Co więcej, wiele modelu lateksowych wyróżnia się także możliwością odwrócenia - jest to praktyka pozwalająca korzystać z materaca po obu jego stronach, aby zapewnić mu równomierne obciążenie. W ten sposób wydłużamy też jego żywotność i dbamy o jego formę.

Materace lateksowe idealne dla alergików

Szukając materaca dla alergików, wykonanego z ekologicznych materiałów, które są bezpieczne dla zdrowia, warto zwrócić uwagę na materac z pianki lateksowej. To model, który cechuje się właściwościami antygrzybicznymi i antyalergicznymi, dzięki temu, że jego wnętrze zostało zaprojektowane w sposób uniemożliwiający zbieranie się tam kurzu i wilgoci, co zapobiega rozwojowi mikroorganizmów alergicznych. Jest to również zasługa jego przewiewności i zdolności do samodzielnej wentylacji. Dlatego też materace lateksowe z pewnością docenią osoby zmagające się z astmą i alergiami czy innego tego typu schorzeniami. Na tak wykonanym podłożu niewątpliwie odczują one zmniejszenie się nieprzyjemnych dolegliwości utrudniających zasypianie. Ponadto ich wypoczynek będzie znacznie bardziej higieniczny. Stawiając więc na materace lateksowe, zarówno alergicy, jak i astmatycy mogą mieć spokojną głowę, nie narażając swojego zdrowia na występowanie szkodliwych drobnoustrojów.

Dla kogo jeszcze materace lateksowe?

Materac lateksowy nie jest jednak jedynie rozwiązaniem dla alergików czy astmatyków. Z jego korzyści i unikalnych właściwości mogą także korzystać inne osoby, które poszukują doskonałej wygody i którym zależy na higienicznym wypoczynku. Modele lateksowe są również dobrym wyborem dla osób zmagających się z bólami pleców, a w szczególności kręgosłupa, ponieważ dopasowują się do kształtu ciała, a to może pomóc w zmniejszeniu dyskomfortu i poprawie postawy. Docenią je także osoby starsze ze względu na wysoką elastyczność, która jest pomocna przy wstawaniu oraz kładzeniu się. Przez to idealnie sprawdzą się również w łóżku pary, nawet jeśli występuje między użytkownikami spora różnica wagowa. Sprężystość materacy z lateksu niweluje bowiem drgania materaca wynikające z ruchów osoby śpiącej obok. Dzięki temu zapewnia on obu użytkownikom niezakłócony sen. Ponadto lateks pochodzenia naturalnego jest ekologicznym materiałem, który może być atrakcyjny dla osób poszukujących bardziej naturalnych i prośrodowiskowych opcji materacy.

Materac lateksowy jako idealna opcja w każdym przypadku!

Praktycznie nie ma osoby, która nie zauważyłaby korzyści płynących ze spania na materacu lateksowym. Lateks to doskonały materiał, który nie budzi wątpliwości, a gwarantuje prawdziwie regenerujący i relaksujący wypoczynek. Zapewnia wygodną powierzchnię do snu, a jednocześnie dba o dobre wsparcie naszego ciała. Niezaprzeczalnie jego dużą zaletą jest jednak przewiewność - lateks umożliwia swobodną cyrkulację powietrza, a to istotny aspekt dla wielu osób pragnących cieszyć się wysokiej jakości snem. Materac lateksowy jest więc rozwiązaniem, na które może zdecydować się niemalże każdy z nas. Niezależnie od wieku, wagi czy schorzeń, z którymi się na co dzień zmagamy, tego typu model będzie stanowił idealny wybór w trosce o treściwy wypoczynek. Zresztą jego właściwości nie tylko zapewniają głęboki sen, ale także zdrowie naszego ciała i dobre samopoczucie na cały dzień. Pamiętajmy jednak, aby materac dobrać pod swoje indywidualne preferencje i potrzeby, gdyż poszczególne modele mogą się różnić drobnymi aspektami, np. ilością stref twardości.