Najnowsze wpisy

Materace 80x200 cm

Materace 80x200 cm

Materac Hybrid Supreme Plus SleepMed Multipocket -20%

Materac Hybrid Supreme Plus SleepMed Multipocket

SleepMed Hybrid Supreme Plus to materac o właściwościach przeciwdziałania powstawaniu odleżyn. Posiada status wyrobu medycznego w klasie I. 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

2 536,80 zł Cena podstawowa 3 171,00 zł Cena
 • -20%
Materac Supreme SleepMed Piankowy -20%

Materac Supreme SleepMed Piankowy

SleepMed Supreme to materac o właściwościach przeciwdziałania powstawaniu odleżyn. Posiada status wyrobu medycznego w klasie I. 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

1 987,20 zł Cena podstawowa 2 484,00 zł Cena
 • -20%
Materac Comfort SleepMed Piankowy -20%

Materac Comfort SleepMed Piankowy

SleepMed Comfort to materac polecany w profilaktyce wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego). Posiada status wyrobu medycznego w klasie I.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

1 434,40 zł Cena podstawowa 1 793,00 zł Cena
 • -20%
Materac Hybrid Premium Plus SleepMed Multipocket -20%

Materac Hybrid Premium Plus SleepMed Multipocket

SleepMed Hybrid Premium Plus to materac o właściwościach wspomagających proces rehabilitacji wad postawy. Posiada status wyrobu medycznego w klasie I.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

2 422,40 zł Cena podstawowa 3 028,00 zł Cena
 • -20%
Materac Premium SleepMed Piankowy -20%

Materac Premium SleepMed Piankowy

SleepMed Premium to materac o właściwościach przeciwdziałania powstawaniu odleżyn. Posiada status wyrobu medycznego w klasie I. 


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

1 600,80 zł Cena podstawowa 2 001,00 zł Cena
 • -20%
Materac Hybrid Premium SleepMed Multipocket -20%

Materac Hybrid Premium SleepMed Multipocket

SleepMed Hybrid Premium to materac o właściwościach wspomagających proces rehabilitacji wad postawy. Posiada status wyrobu medycznego w klasie I.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

1 549,60 zł Cena podstawowa 1 937,00 zł Cena
 • -20%
Materac Hybrid Supreme SleepMed Multipocket -20%

Materac Hybrid Supreme SleepMed Multipocket

SleepMed Hybrid Supreme to materac o właściwościach przeciwdziałania powstawaniu odleżyn. Posiada status wyrobu medycznego w klasie I. 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

1 910,40 zł Cena podstawowa 2 388,00 zł Cena
 • -20%
Materac Hybrid Comfort Plus SleepMed Multipocket -20%

Materac Hybrid Comfort Plus SleepMed Multipocket

SleepMed Hybrid Comfort Plus to materac polecany w profilaktyce wad rowojowych układu ruchowego.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

2 235,20 zł Cena podstawowa 2 794,00 zł Cena
 • -20%
Materac Supreme Plus SleepMed Piankowy -20%

Materac Supreme Plus SleepMed Piankowy

SleepMed Supreme Plus to materac o właściwościach przeciwdziałania powstawaniu odleżyn. Posiada status wyrobu medycznego w klasie I. 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

2 306,40 zł Cena podstawowa 2 883,00 zł Cena
 • -20%
Materac Premium Plus SleepMed Piankowy -20%

Materac Premium Plus SleepMed Piankowy

SleepMed Premium Plus to materac o właściwościach przeciwdziałania powstawaniu odleżyn. Posiada status wyrobu medycznego w klasie I. 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

1 925,60 zł Cena podstawowa 2 407,00 zł Cena
 • -20%
Materac Comfort Plus SleepMed Piankowy -20%

Materac Comfort Plus SleepMed Piankowy

SleepMed Comfort Plus to materac polecany w profilaktyce wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego). Posiada status wyrobu medycznego w klasie I.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

1 712,80 zł Cena podstawowa 2 141,00 zł Cena
 • -20%
Materac Natura Plus SleepMed Piankowy -20%

Materac Natura Plus SleepMed Piankowy

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

2 216,80 zł Cena podstawowa 2 771,00 zł Cena
 • -20%

Materace 80x200 cm

Wszyscy doskonale wiemy, że dobrze dobrane podłoże do snu to gwarancja komfortowego wypoczynku, a tym samym dobrego samopoczucia na cały dzień. W wielu przypadkach świetnym rozwiązaniem może być materac do łóżka 80x200. Dla kogo jednak faktycznie będzie on optymalnym wyborem? Na jaki konkretny rodzaj materaca 80x200 powinniśmy się zdecydować?

Materac 80x200 - do łóżka pojedynczego czy małżeńskiego?

Przede wszystkim warto sobie odpowiedzieć, na pytanie, co oznacza materac 80x200. Liczby te oznaczają nic innego jak wymiary materaca, które powinny być zgodne z wymiarami naszego łóżka. W tym przypadku rozmiar 80x200 jest najmniejszym z możliwych, co oznacza, że będzie idealny dla łóżek pojedynczych, zwłaszcza tych dziecięcych i młodzieżowych, gdyż dorosłe osoby mogą wymagać nieco większej przestrzeni do wypoczynku (sprawdzi się natomiast w przypadku osób szczupłych). Wszystko jednak zależy od indywidualnych preferencji, dlatego też materace 80x200 mogą stanowić optymalne rozwiązanie dla par, które posiadają różne preferencje co do twardości czy inne problemy z kręgosłupem. Wtenczas dwa oddzielne materace 80x200 połączone w jedno będą idealnie pasować do łóżek w rozmiarze 160x200. Przykładowo warto zdecydować się na model Lambada Hilding Kieszeniowy, który dopasowuje się do naszych potrzeb odnośnie twardości, czy model Cool Breeze Fit.4.Sleep Piankowy dedykowany osobom preferującym twarde podłoże do snu.

Dostępne rodzaje wypełnień wśród materaców 80x200

Materace piankowe 80x200

Choć materace 80x200 mogą stanowić rzadziej wybieraną opcję w porównaniu do większych modeli, to jednak nie oznacza to, że nie oferują dużego wyboru wśród wypełnień. Koniecznie warto tutaj zwrócić uwagę na kategorię, jaką są materace piankowe 80x200. Ich nowoczesne wypełnienie świetnie dopasowuje się do naszego kształtu ciała, zapewniając jednocześnie prawidłowe podparcie. Gdy więc leżymy na materacu piankowym, czujemy, jak pianka otacza nasze ciało, równomiernie rozkładając jego ciężar. Jest to możliwe dzięki wysokiej elastyczności tego rodzaju materiału oraz gwarancji izolacji ruchu.

Materace termoelastyczne 80x200

Szczególną kategorią produktów tego typu są materace termoelastyczne 80x200, które zapewniają niesamowity efekt otulenia, za sprawą którego w nocy możemy się naprawdę zrelaksować. Jak sama też nazwa wskazuje, tego typu materac został zaprojektowany z technologią regulacji temperatury - pomaga ona utrzymać optymalny poziom ciepła podczas snu, co może być korzystne dla osób odczuwających dyskomfort związany ze zbyt dużym nagrzewaniem się materaca. Jak to jest jednak możliwe? Ze względu na zastosowanie specjalnych materiałów, takich jak pianka VitaRest czy VPPHR, które potrafią absorbować ciepło, a ponadto posiadają otwartą strukturę komórkową NRG sprzyjającą swobodnemu przepływowi powietrza. Dzięki temu ciepło nie gromadzi się wewnątrz materaca, tylko jest uwalniane do otoczenia. Niektóre materace termoelastyczne 80x200 posiadają również technologie chłodzące Cooling Breeze oraz powłoki Black Diamond odpowiadające za utrzymanie optymalnej temperatury w czasie snu. Warto też zwrócić uwagę na modele, których wkład został wyprofilowany w siedem stref twardości. Dla przykładu twarde materace 80x200, które zostały w nie wyposażone, w indywidualny sposób dostosowują się do każdej partii ciała - w zależności od tego, jaki nacisk jest przez nas wywierany. Warto bowiem wiedzieć, że różne części naszego ciała posiadają różną masę, a tym samym potrzebują zindywidualizowanego wsparcia.

Materace sprężynowe 80x200

Świetną propozycją są także materace sprężynowe 80x200, które stanowią znakomitą opcję dla wszystkich, którzy chcą postawić na sprawdzone i klasyczne rozwiązania. W szczególności naszą uwagę powinien przykuć tutaj materac kieszeniowy 80x200, gdzie każda sprężyna umieszczona została w osobnej kieszeni, dzięki czemu pracują niezależnie i w jeszcze bardziej spersonalizowany sposób reagują na nasz ciężar ciała. Ponadto objętość tych sprężyn może być różna w zależności od konkretnego modelu materaca. Przykładowo model Hilding Tango cechuje się większym rozłożeniem sprężyn niż materac Hilding Electro. Różnica ta może wpływać na jakość naszego snu, gdyż większa ilość i objętość sprężyn nierzadko przekłada się na lepsze podparcie różnych części ciała.

Materace hybrydowe 80x200

Modele hybrydowe 80x200 charakteryzują się także możliwością dostosowania podłoża do indywidualnych preferencji i potrzeb. Pozwala to na regulację twardości w ramach jednego wkładu, bez konieczności jego wymiany na inny model, gdy poziom twardości nie odpowiada już naszym oczekiwaniom. W ten sposób jesteśmy więc w stanie osiągnąć zarówno naprawdę miękkie podłoże do snu, jak i twardsze. Materace hybrydowe posiadają także dodatkowy pokrowiec, np. Tencel, który też odpowiada za uzyskanie właściwej twardości, a ponadto gwarantuje higieniczne środowisko wypoczynku. Dzięki temu modele 80x200 mogą stanowić dobre rozwiązanie dla alergików wymagających czystych warunków snu. Nie wykorzystują one również szkodliwych substancji, a otwarta struktura wypełnienia zapobiega gromadzeniu się zanieczyszczeń i alergenów wewnątrz materaca.

Wybierając jakikolwiek model – nieważne, czy materac lateksowy 80x200, czy materac visco 80x200, warto zainwestować także w odpowiedni stelaż, który zapewni nam gwarancję komfortu, a także długą żywotność materaca. Dzięki niemu nawet tani materac 80x200 będzie mógł jak najdłużej cieszyć nas swoimi pozytywnymi właściwościami. Ciekawym rozwiązaniem są także materace nawierzchniowe 80x200, które niskim kosztem pozwolą nam poprawić wygodę snu na starym materacu lub kanapie.

Jaką twardość materaca 80x200 wybrać?

Przede wszystkim powinniśmy wiedzieć, że każdy materiał może cechować się innym poziomem elastyczności i sprężystości, a tym samym może zapewniać inny poziom twardości. Jeśli zależy nam na stabilnym wsparciu podczas snu, warto zdecydować się na modele hybrydowe 80x200, np. Dance Hilding czy wcześniej wspomniany Hilding Electro, które najlepiej zadbają o równomierne rozłożenie ciężaru naszego ciała. Z kolei materace piankowe (Foxtrot Hilding), a w tym termoelastyczne , będą bardziej odpowiednim wyborem dla osób, które cenią sobie wygodę oraz poczucie przyjemnego otulenia w czasie wypoczynku. Jeżeli jednak zmagamy się z pewnymi schorzeniami czy problemami zdrowotnymi, możemy potrzebować większego wsparcia np. w postaci maty kokosowej. Pomaga ona uniknąć pogłębienia się dolegliwości dzięki swojej trwałości oraz twardości, a także zdolności do utrzymania pierwotnej formy przez dłuższy czas. Nie bez znaczenia pozostaje także waga naszego ciała. Aby zapobiec zapadaniu się w materac, osoby o większej wadze powinny wybierać modele 80x200 gwarantujące lepszą stabilność. W naszej ofercie można znaleźć rozwiązania o różnych poziomach twardości:

 • H1 (materac miękki);
 • H2 (materac średni);
 • H3 (materac średniotwardy);
 • H4 (materac twardy);
 • H5 (materac bardzo twardy).

Mając na uwadze dobro naszych klientów, stawiamy jedynie na sprawdzone produkty od producentów z wieloletnim doświadczeniem! W rezultacie dobre materace 80x200, które znajdziecie w naszym sklepie, to prawdziwa gwarancja zadowolenia!