Najnowsze wpisy

Materace nawierzchniowe

Materace nawierzchniowe to produkty, które w szybki i prosty sposób zwiększą komfort snu na niedopasowanym materacu głównym. Mogą zarówno utwardzać powierzchnię, na której śpimy, jak i sprawiać, że będzie ona bardziej miękka. Bez trudu wyrównają także powierzchnię niewygodnej kanapy, czy posłużą jako podłoże do snu podczas podróży. Topper do doskonała alternatywa dla zakupu nowego materaca!

Materace nawierzchniowe

Materace nawierzchniowe to produkty, które w szybki i prosty sposób zwiększą komfort snu na niedopasowanym materacu głównym. Mogą zarówno utwardzać powierzchnię, na której śpimy, jak i sprawiać, że będzie ona bardziej miękka. Bez trudu wyrównają także powierzchnię niewygodnej kanapy, czy posłużą jako podłoże do snu podczas podróży. Topper do doskonała alternatywa dla zakupu nowego materaca!

Materac Fen Hilding Nawierzchniowy

Dostawa DTS

Materac Hilding Fen dostarczamy za pośrednictwem firmy kurierskiej DTS.
Dzięki temu zyskujesz:

  • Możliwość śledzenia przesyłki na stronie oraz kontaktu z kurierem.
  • Doręczenie przesyłki przez 2 pracowników.
  • Pewność, że materac zostanie wniesiony pod drzwi Twojego mieszkania.
999,00 zł Cena

Materace nawierzchniowe

Materace nawierzchniowe to wciąż mało znane i doceniane produkty, które są w stanie niedużym kosztem poprawić jakość naszego snu. Dlatego też zdecydowanie powinniśmy się nimi zainteresować, jeśli zależy nam na uzyskaniu jeszcze większej wygody podczas swojego wypoczynku lub gdy dotychczasowe podłoże do snu nie zapewnia nam cech, których najbardziej pożądamy. Warto też wiedzieć, że materace nawierzchniowe często są nazywane topperami lub nakładkami - umieszcza się je na już istniejący materac w celu właśnie poprawy komfortu i wsparcia.

Dlaczego materac nawierzchniowy jest dobrym rozwiązaniem?

Dlaczego nie zwracamy uwagi na materace nawierzchniowe? Ponieważ wydaje nam się, że są to produkty nieopłacalne i nic niewnoszące do jakości naszego wypoczynku. Okazuje się jednak, iż inwestycja w tego typu modele może być jak najbardziej korzystna! Zresztą materace nawierzchniowe zostały wynalezione w tym celu, aby poprawić warunki naszego snu. Są więc one dobrym rozwiązaniem przynajmniej z kilku powodów. Po pierwsze dodanie materaca nawierzchniowego może znacząco poprawić komfort snu poprzez zapewnienie dodatkowej warstwy miękkiego i równocześnie podpierającego materiału. Modele nawierzchniowe są również dostępne w różnych poziomach twardości, co pozwala dostosować je do naszych indywidualnych potrzeb. Nierzadko też posiadają funkcję regulacji twardości. Przykładowo jeśli nie odpowiada nam poziom komfortu z jednej strony materaca, śmiało możemy odwrócić go na drugą stronę lub skorzystać z właściwości dwustronnego pokrowca dołączonego do produktu. Na topper warto też się zdecydować w celu ochrony głównego materaca. Stanowi on wówczas warstwę ochronną, zapobiegając powstawaniu odkształceń, deformacji, zniszczeń oraz zabrudzeń. Materac nawierzchniowy przyczynia się także do mniejszego zużycia materaca podstawowego, dzięki czemu doskonale służy nam przez wiele lat. Toppery są również łatwe do zmiany i zastąpienia, co daje większą elastyczność w dostosowywaniu komfortu snu do zmieniających się potrzeb. Jest to także korzystna kwestia w przypadku, gdy chcemy wprowadzić szybkie ulepszenie do swojego łóżka bez konieczności wymiany całego materaca. Co więcej, wiele modeli nawierzchniowych posiada też właściwości, których brakuje w standardowych materacach. To właśnie z tego względu najczęściej decydujemy się na tego typu ulepszenie w swojej sypialni. Przykładowo jeśli główny materac nie posiada materiałów antyalergicznych, a zależy nam na zwiększeniu poziomu higieny swojego snu, inwestycja w model nawierzchniowy może być gwarancją naprawdę czystego środowiska wypoczynku. Toppery stanowią zatem rozwiązanie, które nierzadko znacznie wpływa na komfort i jakość naszego snu.

Materac nawierzchniowy także gwarantuje komfort!

Choć wydawać by się mogło, że o wiele cieńsze wypełnienie materaca nawierzchniowego nie zapewnia tak doskonałego komfortu jak klasyczne modele materacy, to jednak oferowana przez nich wygoda potrafi zaskoczyć! Modele nawierzchniowe są bowiem projektowane w taki sposób, aby maksymalnie zwiększyć komfort podczas snu, zwłaszcza w warunkach, które wcześniej go nie gwarantowały. Wykorzystywane w nich materiały, takie jak pianka termoelastyczna czy włókna wiskozowe stosowane do wykonywania pokrowców, w znaczący sposób wpływają na odczuwaną przez nas wygodę. Odpowiednio dobrana twardość sprawia także, że zyskujemy właściwe podparcie ciała, zachowanie prawidłowej postawy podczas snu, a jednocześnie towarzyszy nam przyjemne uczucie otulenia. Wiele modeli materacy nawierzchniowych potrafi również dostosować się do indywidualnych potrzeb użytkownika. Sprawdzą się więc zarówno u osób cięższych, jak i lżejszych poniżej 80 kg. Poza tym podobnie jak w przypadku klasycznych modeli posiadają aż 7 stref twardości, a to zdecydowanie wpływa na odczuwany przez nas poziom komfortu.

Kiedy warto postawić na materac nawierzchniowy?

Większość osób na materac nawierzchniowy decyduje się w sytuacji, gdy ich codzienny wypoczynek opiera się na wykorzystaniu niewygodnej kanapy czy wersalki zamiast klasycznego łóżka. Wtenczas powierzchnia snu może być po prostu nieoptymalna, za twarda, a tym samym niekomfortowa. Tego typu topper idealnie się więc tutaj sprawdza! Z jego wykorzystaniem nie musimy już więcej zmagać się ze znalezieniem odpowiedniej pozycji do odpoczynku, bólem, zmęczeniem i dyskomfortem związanym z nieprzespaną nocą. Materace nawierzchniowe zmiękczające to również świetne rozwiązanie dla osób, które borykają się z częstymi wahaniami wagi. Dzięki nim są one w stanie dobrać odpowiednią twardość podłoża pod aktualne potrzeby. Materace nawierzchniowe nierzadko dedykuje się także osobom, u których materac główny został źle dobrany, choć początkowo wydawał się trafionym wyborem. Podobnie jest w przypadku, gdy nasze podłoże do snu okazuje się za miękkie lub za twarde. Wtenczas z ratunkiem przychodzą modele nawierzchniowe utwardzające lub zmiękczające. Za zwiększenie lub zmniejszenie poczucia twardości odpowiada chociażby sprężysta pianka Velvet Touch chroniąca plecy przed nienaturalnym wyginaniem się, co w efekcie końcowym może powodować ból i wykształcanie się różnego rodzaju wad postawy. Toper na materac świetnie sprawdzi się również, gdy leżąc, zaczynamy czuć, że z biegiem lat podstawowy model po prostu przestał być wygodny, a nie chcemy, póki co wydawać pieniędzy na nowy. Materace nawierzchniowe są zdecydowanie tańszym rozwiązaniem, jednak dającym równie satysfakcjonujący efekt. Warto wspomnieć, że topper jest także wyjściem w sytuacji, gdy cenimy sobie wysoki komfort snu oraz jego higienę w podróży. Nie każdy z nas czuje się dobrze, leżąc na przykład na hotelowym łóżku czy nocując poza domem. Topper na materac zazwyczaj możemy swobodnie zwinąć, dzięki czemu nie zajmie dużo miejsca w samochodzie. Co ważne, sprawdzi się również dla zwolenników letnich wojaży z namiotem - materac nawierzchniowy fantastycznie zastąpi karimatę, stanowiąc gwarancję wysokiego komfortu snu niezależnie od tego, gdzie akurat się znajdujemy!

Podsumowując, materace nawierzchniowe nie powinny dłużej pozostawiać jakichkolwiek wątpliwości. Stanowią one rozwiązanie, które zapewnia szybką i skuteczną poprawę komfortu naszego snu. Ich elastyczność, możliwość regulacji twardości, ochrona głównego materaca oraz potencjalne korzyści zdrowotne sprawiają, że mogą stanowić one doskonały wybór w wielu przypadkach.