Najnowsze wpisy

Materace 140x200 cm

Materace 140x200 cm

Materac Hybrid Supreme Plus SleepMed Multipocket -20%

Materac Hybrid Supreme Plus SleepMed Multipocket

SleepMed Hybrid Supreme Plus to materac o właściwościach przeciwdziałania powstawaniu odleżyn. Posiada status wyrobu medycznego w klasie I. 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

2 536,80 zł Cena podstawowa 3 171,00 zł Cena
 • -20%
Materac Supreme SleepMed Piankowy -20%

Materac Supreme SleepMed Piankowy

SleepMed Supreme to materac o właściwościach przeciwdziałania powstawaniu odleżyn. Posiada status wyrobu medycznego w klasie I. 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

1 987,20 zł Cena podstawowa 2 484,00 zł Cena
 • -20%
Materac Comfort SleepMed Piankowy -20%

Materac Comfort SleepMed Piankowy

SleepMed Comfort to materac polecany w profilaktyce wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego). Posiada status wyrobu medycznego w klasie I.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

1 434,40 zł Cena podstawowa 1 793,00 zł Cena
 • -20%
Materac Hybrid Premium Plus SleepMed Multipocket -20%

Materac Hybrid Premium Plus SleepMed Multipocket

SleepMed Hybrid Premium Plus to materac o właściwościach wspomagających proces rehabilitacji wad postawy. Posiada status wyrobu medycznego w klasie I.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

2 422,40 zł Cena podstawowa 3 028,00 zł Cena
 • -20%
Materac Premium SleepMed Piankowy -20%

Materac Premium SleepMed Piankowy

SleepMed Premium to materac o właściwościach przeciwdziałania powstawaniu odleżyn. Posiada status wyrobu medycznego w klasie I. 


To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

1 600,80 zł Cena podstawowa 2 001,00 zł Cena
 • -20%
Materac Hybrid Premium SleepMed Multipocket -20%

Materac Hybrid Premium SleepMed Multipocket

SleepMed Hybrid Premium to materac o właściwościach wspomagających proces rehabilitacji wad postawy. Posiada status wyrobu medycznego w klasie I.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

1 549,60 zł Cena podstawowa 1 937,00 zł Cena
 • -20%
Materac Hybrid Supreme SleepMed Multipocket -20%

Materac Hybrid Supreme SleepMed Multipocket

SleepMed Hybrid Supreme to materac o właściwościach przeciwdziałania powstawaniu odleżyn. Posiada status wyrobu medycznego w klasie I. 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

1 910,40 zł Cena podstawowa 2 388,00 zł Cena
 • -20%
Materac Hybrid Comfort Plus SleepMed Multipocket -20%

Materac Hybrid Comfort Plus SleepMed Multipocket

SleepMed Hybrid Comfort Plus to materac polecany w profilaktyce wad rowojowych układu ruchowego.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

2 235,20 zł Cena podstawowa 2 794,00 zł Cena
 • -20%
Materac Supreme Plus SleepMed Piankowy -20%

Materac Supreme Plus SleepMed Piankowy

SleepMed Supreme Plus to materac o właściwościach przeciwdziałania powstawaniu odleżyn. Posiada status wyrobu medycznego w klasie I. 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

2 306,40 zł Cena podstawowa 2 883,00 zł Cena
 • -20%
Materac Premium Plus SleepMed Piankowy -20%

Materac Premium Plus SleepMed Piankowy

SleepMed Premium Plus to materac o właściwościach przeciwdziałania powstawaniu odleżyn. Posiada status wyrobu medycznego w klasie I. 

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

1 925,60 zł Cena podstawowa 2 407,00 zł Cena
 • -20%
Materac Comfort Plus SleepMed Piankowy -20%

Materac Comfort Plus SleepMed Piankowy

SleepMed Comfort Plus to materac polecany w profilaktyce wad rozwojowych układu ruchowego (mięśniowo-kostnego). Posiada status wyrobu medycznego w klasie I.

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

1 712,80 zł Cena podstawowa 2 141,00 zł Cena
 • -20%
Materac Natura Plus SleepMed Piankowy -20%

Materac Natura Plus SleepMed Piankowy

To jest wyrób medyczny. Używaj go zgodnie z instrukcją używania lub etykietą.

2 216,80 zł Cena podstawowa 2 771,00 zł Cena
 • -20%

Materace 140x200 cm

Wśród materaców znajdujących się na naszej stronie ABCsnu.pl możemy znaleźć zarówno modele odpowiadające łóżkom pojedynczym, jak i te większe, które stanowią doskonałe uzupełnienie łóżek małżeńskich oraz sypialni o większym metrażu. Na szczególną uwagę zasługują tutaj jednak materace do spania 140x200, gdyż cieszą się one największą popularnością u konsumentów, a zwłaszcza tych osób, które potrzebują wygodnego podłoża do wypoczynku.

Materace 140x200 jako rozwiązanie dla łóżek małżeńskich

Materace 140x200 to jedne z najmniejszych dostępnych materacy dla łóżek małżeńskich. Dlaczego jednak warto się na nie zdecydować? Ponieważ zapewniają one wystarczającą przestrzeń wypoczynkową dla osób, które lubią zasypiać we wspólnych objęciach. Jednocześnie modele 140x200 są doskonałą opcją w przypadku, gdy nie dysponujemy zbyt dużym metrażem sypialni. Cechują się więc funkcjonalnością, która nie wyklucza komfortu istotnego dla regenerującego wypoczynku. Materace 140x200 są również dostępne w wielu rodzajach o różnych wypełnieniach, dzięki czemu pary mogą dostosować podłoże pod własne preferencje i potrzeby. Nie brakuje tu także produktów, które spełniają jednocześnie zupełnie inne oczekiwania obu ich użytkowników. Dobry materac 140x200 dla pary to taki, który nie zakłóca wypoczynku żadnego z partnerów - stanowi on kompromis między różnicami w potrzebach i preferencjach. Idealnym przykładem jest tutaj model Breva Hilding czy Modern Hilding - oba produkty są doskonałym rozwiązaniem dla par, gdyż cechują się wysoką elastycznością punktową, a tym samym świetnym dopasowaniem do kształtu i ciężaru ciała. Spełniają indywidualne wymagania partnerów, zapewniając im odpowiednie podparcie, dzięki czemu obydwoje mogą cieszyć się pełną regeneracją sił i energią do działania.

Jaki materac piankowy 140x200 wybrać?

W ofercie naszego sklepu znajduje się szeroka gama produktów, jakimi są materace piankowe 140x200 posiadające wygodne i jednocześnie zaawansowane technologicznie wypełnienie. Opierają się na wykorzystaniu wysokiej jakości pianek termoelastycznych, wysokoelastycznych lub lateksowych. Każde z tych wypełnień zapewnia jednak nieco inne właściwości, z którymi warto się zapoznać przed podjęciem decyzji o zakupie. Materace termolestyczne 140x200 wyróżniają się przede wszystkim umiejętnością reagowania na ciepło i nacisk ciała, dzięki czemu są w stanie w wysoce indywidualny sposób dopasować się do użytkowników, zapewniając im personalizowane podparcie. Ze względu na równomierne ciężaru i redukcji punktów nacisku tego typu modele pomagają również w zachowaniu prawidłowej postawy w czasie snu. Może to być szczególnie istotne dla osób, które zmagają się ze schorzeniami kręgosłupa czy innymi dolegliwościami stawów. Ponadto materace termoelastyczne są doskonałym wyborem dla tych, którzy posiadają problem z regulacją temperatury podczas snu. Zastosowana w nich pianka pamięciowa (tak jak w przypadku modelu Fiord Hilding) potrafi zatrzymywać ciepło, a dodatkowe technologie w postaci warstw chłodzących (np. w materacu Cool Breeze Fit.4.Sleep ) są idealnym rozwiązaniem na letnie upalne noce. Potrzeby obojga partnerów pod kątem wygody z pewnością spełnią także materace lateksowe 140x200. To idealny wybór dla osób, które wymagają czystego środowiska snu. Lateks jest bowiem materiałem hipoalergicznym zapobiegającym gromadzeniu się zanieczyszczeń i alergenów wewnątrz materaca. Ponadto jest on znacznie trwalszy od innych rodzajów wypełnień, dzięki czemu pary decydujące się na ten typ materaca, mogą cieszyć się regenerującym wypoczynkiem przez długie lata. Nikt nie powiedział też, że modele lateksowe 140x200 nie zapewniają odpowiedniego wsparcia - materac Step Hilding to idealny przykład produktu, który gwarantuje dodatkowe wsparcie, dopasowując się do naturalnych krzywizn ciała użytkownika. Jednocześnie stanowi on materac nawierzchniowy 140x200, który warto nabyć, jeśli z różnych przyczyn nie możemy zdecydować się na wymianę materaca głównego. Wówczas za niewielką sumę możemy poprawić jakość naszego snu na dotychczasowym podłożu. A może któryś z użytkowników posiada problemy z kręgosłupem? Kwestię tę również należy wziąć pod uwagę podczas zakupu odpowiedniego materaca dla pary. Właściwym wyborem w takiej sytuacji może okazać się na przykład materac visco 140x200 o statusie wyrobu medycznego.

A może materac sprężynowy lub kieszeniowy 140x200

Podczas wyboru takiego produktu jak materac do łóżka 140x200 mogą pojawić się jednak problemy - w szczególności w sytuacji, kiedy pomiędzy użytkownikami występuje duża dysproporcja wagowa. W efekcie lżejsza z nich może zapadać się w podłoże lub też odczuwalne będą drgania przy zmianach pozycji. W takiej sytuacji rozwiązanie stanowi między innymi materac kieszeniowy 140x200. Jest to materac sprężynowy 140x200, który od standardowych modeli tego typu odróżnia się jednak faktem, że każda sprężyna umieszczona została w osobnej kieszeni, dzięki czemu całość w sposób bardzo indywidualny reaguje na nacisk, dopasowując się do kształtu ciała jego użytkowników i redukując efekt falowania. Zdecydowanie jest to rozwiązanie, które zapewnia ergonomiczne podparcie, a jednocześnie eliminuje zjawisko kołysania. Oznacza to, że ruchy partnera nie mogą wpłynąć na jakość snu drugiego użytkownika. Nic więc dziwnego, iż materace kieszeniowe, takie jak model Step Hilding czy Tango Hilding, uznawane są za idealny wybór dla wszystkich, którzy marzą o komfortowym wypoczynku ze swoim partnerem.

Wybierz odpowiednią twardość materaca 140x200

Co także istotne, jako ABCsnu.pl posiadamy szeroką ofertę materacy różniących się między sobą twardością, co oznacza, że jeśli szukamy twardy materac 140x200, bez trudu znajdziemy tutaj dla siebie odpowiednią propozycję. Warto jednak zapoznać się z poszczególnymi oznaczeniami materacy wskazującymi na poziom ich twardości:

 • - H1 (materac miękki);
 • - H2 (materac średni);
 • - H3 (materac średniotwardy);
 • - H4 (materac twardy);
 • - H5 (materac bardzo twardy).

Aby móc wybrać dla siebie odpowiednią twardość materaca 140x200, warto przyjrzeć się oczywiście własnym potrzebom oraz ewentualnym problemom zdrowotnym. Przykładowo osoby starsze mające problem z poruszaniem się mogą wymagać bardziej solidnego podłoża do snu, które nie będzie zapadać się pod ciężarem ich ciała. Wtenczas modele H4 oraz H5 stanowią optymalne rozwiązanie ułatwiające zarówno wstawanie, jak i kładzenie się do łóżka. Z kolei materace miękkie o twardości H1 i H2 są dedykowane osobom o lekkiej budowie ciała, które nie wymagają tak dużego nacisku.

Jesteśmy przekonani, że w naszym sklepie każda para znajdzie odpowiednio dobrany tani materac 140x200, który będzie służył przez naprawdę długi czas, zapewniając największy komfort snu.