Filtruj według (2 products)

Cena

135,00 zł - 945,00 zł

Okres gwarancji

Najnowsze wpisy

Kołdry

Kołdra to coś, czego zdecydowanie nie może zabraknąć w naszej sypialni. Pamiętajmy, że w grę wchodzi nie tylko nasza wygoda, ale i komfort termiczny, dlatego należy wybrać taki produkt, który w pełni odpowie naszym potrzebom. W naszej ofercie znajdziesz kołdry syntetyczne, z puchu czy też z pierza. Wybierz taką, która najlepiej odpowie Twoim wymaganiom i ciesz się przyjemnym snem i relaksem.

Kołdry

Kołdry

Nikt z nas nie wyobraża sobie snu bez przyjemnego nakrycia. Kołdra to jeden z najważniejszych artykułów sypialnianych, które odgrywają szczególną rolę w zapewnieniu nam dobrego wypoczynku. Kołdra do spania oddziałuje zarówno na nasz komfort termiczny, jak i wygodę. Jest to element, który możemy dobrać w zależności od naszych preferencji.

Jakie rodzaje kołder są dostępne?

Obecnie wybór w kołdrach jest naprawdę przeogromny, dlatego też osoby poszukujące odpowiedniego nakrycia do snu mogą mieć pewne wątpliwości. Przede wszystkim jednak wyróżniamy tutaj tradycyjne rozwiązania w postaci kołder naturalnych z pierza bądź kołder z puchu. Są to modele, które goszczą w naszych domach już od lat oraz niewątpliwie zapewniają największy komfort w czasie wypoczynku. Wypełnienie z puchu zagwarantuje to, że nasza skóra będzie mogła oddychać, podczas gdy kołdry z pierza zapewnią przyjemne uczucie otulenia. Poza tym trudno tutaj pominąć fakt, iż oba rozwiązania są świetnymi izolatorami, które zapewniają ciepło w czasie snu, nawet przy minimalnej wadze produktu. Natomiast przy odpowiedniej pielęgnacji mogą służyć nawet przez wiele lat - są niezwykle trwałe i odporne na eksploatację. Nie można natomiast zaprzeczyć, że produkty te nie sprawdzą się dla alergików. Na szczęście posiadamy inne opcje, które zapewniają równie wysoki komfort. Doskonałym rozwiązaniem będzie wtenczas kołdra antyalergiczna, która w odróżnieniu od puchowej czy z pierza, stawia na syntetyczne włókna, takie jak poliester czy mikrofibra. Są to komponenty mniej podatne na magazynowanie się alergenów, a tym samym na rozwój pleśni oraz innych drobnoustrojów. Poza tym ich struktura nie pozwala na podrażnienia skóry - są to materiały miękkie, oddychające oraz hipoalergiczne. Są to więc produkty dobre dla tych, którym szczególnie zależy na higienie snu. Podobne zalety posiada też kołdra syntetyczna, która również niweluje nieprzyjemne działanie roztoczy, a do tego charakteryzuje się przystępną ceną. Ponadto jest to produkt szczególnie lekki, który sprawdzi się zarówno podczas zimowej, jak i letniej pory - w obu przypadkach gwarantuje uzyskanie optymalnej temperatury snu.

Jak dobrać kołdrę do indywidualnych potrzeb?

Niewątpliwie każdy z rodzajów kołder wyróżnia się doskonałymi właściwościami, które przekładają się na wysokiej jakości wypoczynek. Jednak powinniśmy pamiętać o tym, że kołdra to ten element wyposażenia łóżka, który także wymaga dostosowania do indywidualnych potrzeb i preferencji. Dlatego też kołdra spełnia swoją funkcję jedynie wtedy, gdy jest ona dobrana zgodnie z naszymi wymaganiami.

Niewątpliwie każdy z rodzajów kołder wyróżnia się doskonałymi właściwościami, które przekładają się na wysokiej jakości wypoczynek. Jednak powinniśmy pamiętać o tym, że kołdra to ten element wyposażenia łóżka, który także wymaga dostosowania do indywidualnych potrzeb i preferencji. Dlatego też kołdra spełnia swoją funkcję jedynie wtedy, gdy jest ona dobrana zgodnie z naszymi wymaganiami.

Przede wszystkim należałoby tutaj zwrócić uwagę na rodzaj wypełnienia produktu. Najczęściej jest to: puch, pierze, włókno poliestrowe czy inne materiały syntetyczne. Warto wiedzieć, że naturalne wypełnienia cechują się lepszą izolacją, jednakże z drugiej strony mogą być nieodpowiednie dla osób ceniących sobie czystość środowiska snu. Dlaczego? Ponieważ są zdolne pochłaniać niestety więcej zanieczyszczeń niż wypełnienia syntetyczne. Sprawdzą się jednak u tych, którzy nie zmagają się z większymi problemami zdrowotnymi, a zależy im jedynie na komforcie cieplnym w czasie wypoczynku. Naturalnie więc kołdry syntetyczne, w których wyróżniamy też modele hipoalergiczne, są dedykowane osobom wymagającym wysokiego poziomu higieny snu. Są one również łatwiejsze do utrzymania w czystości i nadają się do prania w pralce. Dobrą propozycją jest tutaj kołdra z randolą Fit.4.Sleep, która cechuje się właściwościami antyalergicznymi. Jej wypełnienie opiera się bowiem na zastosowaniu włókna poliestrowego, które doskonale odpycha wszelkie zanieczyszczenia i drobnoustroje. Poza tym jest to materiał odporny na eksploatację oraz pranie, dzięki czemu łatwo zachować go w dobrej kondycji, ciesząc się zdrowym wypoczynkiem przez wiele lat. Ponadto o bezpieczeństwie użytkowania tej kołdry świadczy nawet certyfikat Oeko-Tex Standard 100. Oznaczenie to daje gwarancję wysokiej jakości produktu.

Na koniec poszukiwań idealnej kołdry warto również rozpatrzyć jej rozmiar. W naszej ofercie możesz znaleźć modele o wymiarach 135x200, 155x200 oraz 200x220. Mniejsze rozmiary będą idealne dla osób, które śpią w pojedynkę, zaś największy z podanych to idealna opcja dla tych, którzy dzielą jedną przestrzeń wypoczynkową np. ze swoją drugą połówką. Wtenczas nie są one zmuszone walczyć o nakrycie w czasie snu, gdyż kołdra jest na tyle duża, że spokojnie starcza do użytku obojga użytkowników łóżka. To doskonała alternatywa dla dwóch pojedynczych produktów, a w szczególności dla tych, którzy lubią wypoczywać we wspólnych objęciach.

Jaka kołdra na konkretną porę roku?

Dopasowanie produktu do obecnej pory roku jest ważne, ponieważ to dzięki temu możemy zadbać o prawdziwy komfort. Warto bowiem zauważyć, że temperatura otoczenia to jeden z podstawowych czynników, który wpływa na jakość naszego wypoczynku. Jeśli więc kołdra nie zapewnia nam odpowiedniego ciepła w czasie chłodnych, zimowych nocy, dokucza nam chłód, a wtenczas możemy także zmagać się z bezsennością. Kołdra na zimę powinna więc cechować się wysoką izolacją cieplną, dzięki której nie zmarzniemy nawet podczas najzimniejszych dni. Z drugiej strony, musi zapobiegać również nadmiernemu poceniu się, a zatem jej zadaniem jest zapewnienie optymalnej temperatury. Widzimy więc, że wybranie odpowiedniego artykułu na zimę pozwoli nam zadbać o higienę snu. Idealna kołdra na lato to zaś taki produkt, który jest przewiewny, pozwala naszej skórze oddychać i charakteryzuje się ponadto świetną cyrkulacją powietrza. W ten sposób nawet w przypadku upałów możemy cieszyć się przyjemnym okryciem nieprzyczyniającym się do przegrzewania się organizmu, a tym samym nadmiernego pocenia. Nie można zatem zaprzeczyć, że wybranie odpowiedniej kołdry wpłynie niezwykle pozytywnie na nasze samopoczucie. Istnieją jednak nawet takie rozwiązania, które są idealnym wyborem zarówno na miesiące chłodniejsze, jak i cieplejsze. Wyróżniają się one wówczas zdolnością do termoregulacji - umożlwia ona odczuwanie optymalnego ciepła, niezależnie od warunków atmosferycznych.

Pamiętajmy więc, że kołdra to fundamentalny element zdrowego wypoczynku, dzięki któremu odczuwamy komfort cieplny. Podczas doboru odpowiedniego produktu nie zapominajmy jednak o uwzględnieniu osobistych potrzeb, które warunkują jakość naszego snu!