Materace - Chełm - lubelskie

Chełm leży w zachodniej części Polesia Wołyńskiego, na południowo-wschodnim skraju Pagórów Chełmskich i Obniżeniu Dubieńskim. Najwyższym punktem jest wzniesienie Góra Chełmska sięgające 237 m n.p.m., najniższym dolina Uherki w rejonie Bieławina - ok. 179 m n.p.m. Sama etymologia nazwy miasta jest nieznana, chociaż prawdopodobnie pochodzi od starosłowiańskiego słowa “cholm” - wzgórze, odnoszącego się do centralnego wzniesienia Góry Chełmskiej. Jeśli chodzi o historię, to na podstawie badań archeologicznych, przeprowadzonych m.in. w Łowczy, Bukowej, Okuninki stwierdzono, że początki osadnictwa na tych ziemiach sięgają epoki paleolitycznej. Wskazują na to odkryte przedmioty. Natomiast na terenie samego Chełma osadnictwo rozpoczęło się na początku naszej ery i zamieszkiwała go wówczas ludność kultury przeworskiej. Aczkolwiek w X wieku na Wysokiej Górce istniał już gród drewniano-kamienny. Samo miasto wyróżnia się bogatą historią dawnego styku trzech kultur - polskiej, ruskiej i żydowskiej, na co wskazuje jego historia. Do ciekawych zabytków zalicza się tutaj ruiny wieży w Bieławinie, pochodzące prawdopodobnie z XI wieku, ruiny ratusza z XIV wieku oraz Stara Synagoga zbudowana w 1584 roku. Obecnie otwarta dla turystów jest zbudowana w 1878 roku i później przebudowana dzwonnica. Nie można zapomnieć również o bazylice Narodzenia Najświętszej Maryi Panny z XIII wieku oraz Podziemiach Kredowych. Najbardziej znana legenda mówi o opiekunie Podziemi Kredowych, strażniku ukrytych tam skarbów Duchu Bieluchu, który według legendy jest duchem widniejącego w herbie Chełma białego niedźwiedzia. W Chełmie znajduje się 5 parków miejskich i 13 pomników przyrody, więc z pewnością jesteśmy w stanie wypocząć na świeżym powietrzu!

Materace Chełm

Urząd Miasta
Lubelska 65, 22-100 Chełm


tel.: 82 565 20 70

Godziny otwarcia:
poniedziałek 7:30-15:30
wtorek 7:30-15:30
środa 7:30-15:30
czwartek 7:30-15:30
piątek 7:30-15:30
sobota ZAMKNIĘTE
niedziela ZAMKNIĘTE

Współczesny człowiek narażony jest na wiele czynników stresogennych w ciągu dnia. Nic zatem dziwnego, że wracamy do domu zdenerwowani i zmęczeni. Aby móc zagwarantować sobie relaks w łóżku, to warto postawić na materace Chełm. Są to wysokiej jakości produkty, które wyróżniają się budową, wypełnieniem oraz właściwościami. Oznacza to, że poprzez odpowiednie dopasowanie do użytkownika, są w stanie zapewnić zdrowy i komfortowy wypoczynek. A dlaczego jest on tak ważny? Jak się okazuje, zdrowy sen, czyli taki, po którym rano budzimy się wypoczęci, pełni energii oraz w dobrym humorze, charakteryzuje się wysoką jakością, a także odpowiednią długością czy też głębokością. W ten sposób korzystnie wpływa na prawidłowe funkcjonowanie organizmu człowieka w ciągu dnia, a na dłuższą metę, zdrowy sen wspomaga właściwą pracę licznych układów, w tym układu pokarmowego, nerwowego czy immunologicznego.

Materace w Chełm do nabycia także w internecie

Wielu z nas zastanawia się, czy materace Chełm można zakupić w inny sposób, niż poprzez sklepy stacjonarne. Jak się okazuje, drugim i coraz popularniejszym sposobem są sklepy internetowe, które są dostępne przez całą dobę. Mają o wiele bogatszą ofertę, przez co o wiele łatwiej jest znaleźć odpowiadający naszym potrzebom i preferencjom produkt. Co więcej, każdy z nas może zapoznać się z rzetelnym opisem, co ułatwi wybór.

 • SZYBKA WYSYŁKA
 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • DARMOWA DOSTAWA
 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE
 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT
 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu

Materace dla par 160x200, 140x200 do kupienia w Chełm

Urządzając komfortową sypialnię małżeńską, uwzględnimy wile czynników, które muszą być zgodne z preferencjami nie jednej, a dwóch osób. Aby móc zadbać o funkcjonalność tego miejsca, warto postawić na odpowiednio skomponowane łóżko, składające się z kilku najważniejszych elementów. Za podstawę uznaje się materace Chełm, gdyż są w stanie zadbać o właściwe wsparcie kręgosłupa oraz całej sylwetki. Sprawdza się tutaj materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe.

Materace do łóżek pojedynczych 80x200, 90x200 do kupienia w Chełm

Wyposażając sypialnię w łóżka pojedyncze, nie możemy zapomnieć o odpowiednio dopasowanym do nich podłożu do spania. Oznacza to, że materace Chełm to podstawowy element wyposażenia każdej sypialni. Wszystko z uwagi na fakt, iż odpowiadają za właściwe wsparcie kręgosłupa oraz stabilizację całej sylwetki. Należy je dopasować do osobistych potrzeb i preferencji, gdyż tylko wtedy będą w stanie właściwie pełnić swoją funkcję, a najlepiej sprawdzą się tutaj materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe.

Materace dla wygodnych 100x200, 120x200 do kupienia w Chełm

W każdej sypialni powinny znaleźć się wysokiej jakości materace Chełm. Są to produkty, które mogą w niemalże idealny sposób dopasować się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Dzięki temu gwarantują najlepsze wsparcie kręgosłupa, a także stabilizację całej sylwetki. Uwzględniając przy wyborze osobiste potrzeby i preferencje, w tym rodzaj wypełnienia, gdyż na współczesnym rynku znajdziemy materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe, jesteśmy w stanie zapewnić sobie komfortowy wypoczynek oraz wygodne miejsce do relaksu w ciągu dnia.

Kołdry, poduszki, poszwy do kupienia w Chełm

Bez dwóch zdań materace Chełm gwarantują zdrowy i spokojny wypoczynek. Niestety, odpowiednio skomponowane łóżko to nie tylko podłoże do spania, ale także inne akcesoria sypialniane. Uwzględnia się tutaj przede wszystkim kołdry odpowiadające za komfort termiczny czy też przyjemne otulenie ciała w czasie snu. Oprócz tego ważne są poduszki, które pozwalają na właściwe wsparcie głowy, barków czy też kręgosłupa w odcinku szyjnym. Oba te elementy wymagają odpowiednio dopasowanej poszwy, gdyż zwiększa ona poziom higieniczności.

Wybrani najlepsi producenci materacy