Materace - Świdnik - lubelskie

Historia Świdnika sięga schyłku młodszej epoki kamiennej, gdyż właśnie na to wskazują najstarsze ślady bytności człowieka w tych okolicach. Natomiast, w okresie wczesnego średniowiecza teren okolic dzisiejszego Świdnika należał do kasztelanii lubelskiej. Szczegółowa historia wiąże się z innymi wsiami, do których zalicza się Adampola, Świdnika i Krępca. Sama nazwa miasta została przyjęta po wojnie od nazwy wsi, której najbliżej była usytuowana Wytwórnia Sprzętu Komunikacyjnego. Pierwsze wzmianki o Świdniku pochodzą z 1392 roku, kiedy w źródłach pojawia się nazwa Świdnika Wielkiego. Niestety Świdnik, jako bardzo młode i planowane od podstaw miasto, nie ma żadnych zabytków. Na terenie Adampolu można jednak zobaczyć stare drewniane wille. Oprócz tego znajdziemy tutaj zespół starego dworca kolejowego Świdnik (tzw. „stara stacja”), z lat 1905–1914, obecnie nieczynny i zaadaptowany na mieszkanie. Nie można pominąć również drewnianej willi „Bożenna” i „Grażyna”. W granicach Świdnika znajduje się kilka lasów, a dominuje przede wszystkim Las Świdnicki, położony na zachód od zabudowy miejskiej. W samym środku lasu znajduje się gajówka. Drugi - Las Poszpitalny, położony na północ od zakładu WSK PZL Świdnik. Pomimo braku dużego parku, w mieście nie brakuje drzew. A być może dla wielu z nas ciekawostka będzie, że na trawiastym lotnisku w Świdniku od pewnego czasu zadomowił się suseł perełkowany, będący gatunkiem zagrożonym i pod ochroną. Samo miasto jest szerzej znane z wytwórni śmigłowców WSK PZL Świdnik, produkującej m.in. śmigłowce PZL W-3 Sokół, Anakonda oraz SW-4, a w przeszłości także Mi-1 , Mi-2 i motocykle WSK.

Materace Świdnik

Urząd Miasta
Stanisława Wyspiańskiego 27, 21-040 Świdnik


tel.: 81 751 76 09

Godziny otwarcia:
poniedziałek 7:30-15:30
wtorek 7:30-15:30
środa 7:30-15:30
czwartek 9:00-17:00
piątek 7:00-15:00
sobota ZAMKNIĘTE
niedziela ZAMKNIĘTE

Wielu z nas chce zadbać o swój sen, jednak nie wie, jak to zrobić. Podstawą jest zdrowy styl życia jednak, czy to wystarczy? Jak się okazuje, nie zawsze. Należy również uwzględnić odpowiednio skomponowane łóżko w sypialni. Składa się ono z solidnej ramy oraz odpowiednio dopasowanego stelaża. Na nim umieszczone są materace Świdnik, które poprzez idealne dopasowanie do użytkownika, są w stanie zagwarantować właściwą stabilizację całej sylwetki. Jest to możliwe z uwagi na fakt, iż w niemalże idealny sposób są w stanie dopasować się do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika. Oprócz tego nie możemy zapomnieć innych akcesoriach sypialnianych, takich jak kołdry, poduszki czy poszwy! Gwarantuje nam to zdrowy sen, czyli taki, po którym rano obudzimy się wypoczęci, pełni sił i energii! Jest to ważne, gdyż wpływa na właściwe funkcjonowanie w ciągu dnia oraz regenerację całego ciała.

Materace w Świdnik do nabycia także w internecie

Utarło się przekonanie, że najwyższej jakości rzeczy dostaniemy w sklepach stacjonarnych. Niekoniecznie - w końcu zakupy online stają się coraz popularniejsze. Na stronie internetowej znajdziemy rzetelny opis, podane parametry do danego modelu oraz mamy możliwość zapoznania się z całym asortymentem. Co więcej, materace Świdnik możemy kupić w internecie w dowolnej porze dnia i nocy! Dostępne modele, praktycznie niczym nie różnią się od tych dostępnych w sklepie.

 • SZYBKA WYSYŁKA
 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • DARMOWA DOSTAWA
 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE
 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT
 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu

Materace dla par 160x200, 140x200 do kupienia w Świdnik

Decydując się na materace Świdnik dla par, trzeba najpierw postawić na modele charakteryzujące się wysoką elastycznością punktową oraz możliwością redukcji drgań. Dużą rolę odgrywają też indywidualne potrzeby i preferencje, ponieważ wybrany przez nas model powinien być w najlepszy sposób dopasowany do obu osób. Obejmuje to takie kwestie jak rodzaj wypełnienia, gdyż mamy dostęp do modeli sprężynowych, piankowych oraz hybrydowych, a także stopień twardości czy rozmiar, czyli długość i szerokość.

Materace do łóżek pojedynczych 80x200, 90x200 do kupienia w Świdnik

Duża część użytkowników mniejszych sypialni zastanawia się nad aranżacją, która będzie dobrze wyglądać i da nam dostatecznie dużo miejsca na swobodne poruszanie się. Sprawdzą się tutaj łóżka pojedyncze, w których wykorzystuje się materace Świdnik. Są to wyjątkowe produkty, które charakteryzują się niemalże doskonałym dopasowaniem się do anatomicznych kształtów ciała użytkownika. Zapewnia to zdrowy, spokojny i regeneracyjny wypoczynek, a wynika to z rodzaju wypełnienia. Wyróżnia się m.in., materace piankowe czy materace sprężynowe.

Materace dla wygodnych 100x200, 120x200 do kupienia w Świdnik

Szukając komfortowych rozwiązań do swojej sypialni, warto postawić na wysokiej jakości materace Świdnik. Są to unikalne produkty wyróżniające się właściwościami oraz materiałami za nie odpowiadającymi. Zazwyczaj jest to jeden lub kilka rodzajów pianki czy też sprężyny kieszeniowe. Wielokrotnie łączy się oba rodzaje wypełniania, w celu stworzenia tzw. modelu hybrydowego. Wyróżniają się one najlepszymi cechami obu wypełnień, przez co świetnie sprawdza się w sypialni osób mających wysokie wymagania co do poziomu wygody.

Kołdry, poduszki, poszwy do kupienia w Świdnik

Łóżko to głównie materace Świdnik, ale również wysokiej jakości akcesoria sypialniane. Do najważniejszych zaliczana jest poduszka, która umożliwi właściwą stabilizację kręgosłupa w odcinku szyjnym, głowy oraz barków. Zapobiega to porannym bólom głowy czy sztywnością karku. Kolejnym, równie ważnym elementem wyposażenia łóżka jest kołdra. Daje nam przyjemne otulenie ciała, a także odpowiada za komfort termiczny w chłodne oraz upalne noce. Dla zwiększenia wygody oraz uzyskania higienicznych warunków do wypoczynku zaleca się wybieranie poszwy, które zostały wykonane z naturalnych materiałów.

Wybrani najlepsi producenci materacy