Materace - Kościan - wielkopolskie

Miasto leży nad Kanałem Kościańskim, który wpływa do Kanału Południowego rzeki Obry na Wysoczyźnie Leszczyńskiej. Ma metrykę średniowieczną i jest notowane od XIII wieku pod różnymi nazwami. Pierwsze odkrycia archeologiczne w mieście i okolicy przeprowadzone zostały w XIX wieku, ujawniając wczesne ślady osadnictwa. Pod miastem odkopanych zostało 5 srebrnych naramiennic oraz mała srebrna czara „kropkowana”. Znaleziska te odkryte pod zaborem pruskim zostały umieszczone w Muzeum Archeologicznym w Berlinie. W późnym średniowieczu miasto to było drugim po Poznaniu ośrodkiem miejskim w Wielkopolsce. Kościan stał się siedzibą powiatu, pierwsze wzmianki o powiecie kościańskim pochodzą z 1397 roku. Ciekawą historię tego miejsca możemy poznać nie tylko z książek, ale także zabytków, jakie tutaj znajdziemy. Do nich zalicza się przede wszystkim gotycki kościół farny Wniebowzięcia NMP z XIV wieku czy też kaplica pw. Pana Jezusa z 1666 roku. Nie można zapomnieć o takich miejscach jak ratusz z XV wieku oraz zespół dawnego klasztoru bernardynów, wzniesiony w latach 1605–1611. Do ciekawych atrakcji turystycznych i rekreacyjnych możemy natomiast zaliczyć ścianę wspinaczkową w kościańskiej Wieży Ciśnień, a także znajdujący się tutaj taras widokowy. Warto również wspomnieć, że obserwatorium astronomiczne w Kościanie prowadzi działalność dydaktyczną i popularyzatorską, przez co odbywają się tutaj wykłady popularnonaukowe, warsztaty oraz lekcje.

Materace Kościan

Urząd Miasta
aleja Kościuszki 22, 64-000 Kościan


tel.: 65 512 14 66

Godziny otwarcia:
poniedziałek 7:15-16:15
wtorek 7:15-15:15
środa 7:15-15:15
czwartek 7:15-15:15
piątek 7:15-15:15
sobota ZAMKNIĘTE
niedziela ZAMKNIĘTE

Będąc w Kościanie, można zobaczyć wiele ciekawych miejsc. Jednak, aby wystarczyło nam energii na zwiedzanie całego miasta i okolic, to warto już dziś postawić na zdrowy, a także spokojny wypoczynek. Charakteryzuje się on wysoką jakością, a także odpowiednią długością i głębokością. Możemy go rozpoznać między innymi po tym, że rano budzimy się wypoczęci, pełni sił oraz energii. Co więcej, przez cały dzień towarzyszy nam dobry humor. Niestety, mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że zdrowy sen w znaczący sposób wpływa na funkcjonowanie człowieka w ciągu dnia, a nawet usprawnia pracę licznych układów, w tym układu pokarmowego, immunologicznego czy nerwowego. Jest to możliwe tylko i wyłącznie z uwagi na fakt, iż gwarantuje wysoki komfort oraz odpowiada za regenerację całego organizmu, zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. W tym celu warto już dziś postawić na materace Kościan, które zagwarantują nam najlepsze wsparcie kręgosłupa oraz całej sylwetki!

Materace Kościan do nabycia także w internecie

Być może nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że wysokie jakości materace Kościan dostępne są nie tylko w salonach stacjonarnych, ale także w sklepach internetowych! W ten sposób każdy z nas może je zakupić - i to niezależnie od pory dnia. Decydując się na zakupy online, przede wszystkim mamy dostęp do pełnego opisu oraz parametrów danego modelu, przez co jesteśmy w stanie dokładnie dopasować materac do osobistych preferencji.

 • SZYBKA WYSYŁKA
 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • DARMOWA DOSTAWA
 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE
 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT
 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu

Materace dla par 160x200, 140x200 do kupienia w Kościan

Sypialnia małżeńska to miejsce, w którym możemy zdrowo wypocząć i to w komfortowych warunkach! Jednak, aby było to możliwe, to należy wyposażyć wspólne łóżko w materace Kościan. Wyróżniają się one wysoką elastycznością punktową oraz możliwością redukcji drgań wywołanych przez użytkownika. Sprawdzą się tutaj zarówno materace sprężynowe, jak i piankowe.

Materace do łóżek pojedynczych 80x200, 90x200 do kupienia w Kościan

Być może nie każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego, że zarówno łóżka pojedyncze, jak i podwójne pełnia w sypialni niezwykle ważną funkcję w naszej sypialni. Jak się okazuje, umożliwiają one zdrowy oraz spokojny wypoczynek. Wynika to z wyposażenia ich w materace Kościan, które wyróżniają się wyjątkową budową oraz unikalnymi właściwościami. Odpowiada za nie nowoczesne wypełnienie, czyli unikalna pianka (materace piankowe) oraz sprężyny kieszeniowe (materace sprężynowe).

Materace dla wygodnych 100x200, 120x200 do kupienia w Kościan

Zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych można zakupić wysokiej jakości materace Kościan. Są to produkty, które gwarantują zdrowy wypoczynek w komfortowych warunkach. Wynika to z faktu, iż wyróżniają się unikalną budową oraz wypełnieniem, odpowiadającym w dużej mierze za właściwości danego modelu. Z uwagi na to, przy ich wyborze warto uwzględnić osobiste potrzeby i preferencje użytkownika, gdyż na rynku znajdziemy materace piankowe, sprężynowe, a także hybrydowe.

Kołdry, poduszki, poszwy do kupienia w Kościan

Na komfortowe łóżko składają się zarówno materace Kościan, jak i inne akcesoria sypialniane. Ze względów estetycznych i higienicznych wybieramy wysokiej jakości poszwy, w które ubiera się zarówno kołdry jak i poduszki. Oba te elementy również są niezbędnym czynnikiem gwarantująca efektywny wypoczynek. W przypadku kołdry jet to komfort termiczny, a poduszki - stabilizacja głowy, barków, a także kręgosłupa w odcinku szyjnym.

Wybrani najlepsi producenci materacy