Materace - Legnica - dolnośląskie

Pierwsze udokumentowane ślady osadnictwa Słowian na terenie Legnicy pochodzą z VIII wieku. Miejsce to wówczas było centralnym grodem plemienia Trzebowian. Z badań wynika, że w czasach Mieszka I wybudowano tutaj nowy gród w formie tzw. “grodu piastowskiego”. W roku 1248 książę Bolesław II Rogatka ustanowił Legnicę stolica księstwa legnickiego, a około 1250 roku osada uzyskała średzkie prawa miejsce. Teren ścisłego centrum miasta był na przestrzeni wieków trawiony przez pożary, a w latach 60. i 70. XX wieku poddano go częściowej zabudowie wielkopłytowej. Na tym obszarze znajdziemy obiekty pochodzące ze średniowiecza (Zamek Piastowski), renesansu (Dom Pod Przepiórczym Koszem) czy też baroku (Stary Ratusz). Za ciekawostkę o Legnicy można uznać to, iż klimat tu panujący jest zaliczany do najcieplejszych w kraju. Średnia roczna temperatura wynosi tutaj ponad +8,5 °C. Cieplejszy klimat oraz dłuższy okres wegetacyjny ma korzystny wpływ na środowisko. Nic zatem dziwnego, że okres zielony trwa w Legnicy dłużej, niż w innych częściach kraju.

Materace Legnica

Urząd Miasta
plac Słowiański 8, 59-220 Legnica


tel.: 76 721 21 99

Godziny otwarcia:
poniedziałek 07:30–15:30
wtorek 08:00–16:00
środa 07:30–15:30
czwartek 07:30–15:30
piątek 07:30–15:30
sobota ZAMKNIĘTE
niedziela ZAMKNIĘTE

W dzisiejszych czasach coraz częściej zapominamy o tym, jak ważny jest zdrowy i spokojny wypoczynek. Nic zatem dziwnego, że boli nas głowa, czujemy się zmęczeni czy nie mam na nic sił - nawet na odkrywanie takiego miasta, jak Legnica. Właśnie dlatego warto już dziś zadbać o efektywny wypoczynek, który charakteryzuje się wysoką jakością, odpowiednią długością oraz głębokością. Dzięki niemu jesteśmy w stanie cieszyć się dobrym samopoczuciem oraz energią, a nasze ciało we właściwy sposób funkcjonuje w ciągu dnia. Ponadto możemy usprawnić pracę układu pokarmowego, nerwowego czy immunologicznego, co poprawia jakość życia. O zdrowy sen można zadbać na wiele sposobów, a do najpopularniejszych zalicza się odpowiednie skomponowanie łóżka. W dużej mierze opiera się to na wyposażeniu go w materace Legnica, a także inne akcesoria sypialniane, takie jak kołdry, poduszki czy stelaż.

Materace w Legnica do nabycia także w internecie

W dzisiejszych czasach coraz większa część społeczeństwa nie jest w stanie żyć bez internetu. Daje on dostęp do najnowszych informacji, zapewnia rozrywkę czy pozwala na zakupy online. Na stronach sklepów internetowych znajdziemy wiele unikalnych produktów, które ułatwiają nam życie, w tym materace Legnica. Poprzez dostęp do całego asortymentu, rzetelny opis oraz możliwość porównania kilku modeli, jesteśmy w stanie znaleźć idealny produkt dla siebie. Przekłada się to na zdrowy i efektywny sen.

 • SZYBKA WYSYŁKA
 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • DARMOWA DOSTAWA
 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE
 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT
 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu

Materace dla par 160x200, 140x200 do kupienia w Legnica

Dla wielu par każdy dzień kończy się w łóżku, w ramionach partnera. Wspólne wypoczywanie zbliża, daje poczucie bezpieczeństwa oraz pozwala na stworzenie wyjątkowej więzi. Jednak, aby móc się porządnie wyspać, warto zainwestować w wysokiej jakości materace Legnica z wypełnieniem piankowym, sprężynowym oraz hybrydowym. Są to produkty, które powinny wyróżniać się trzema cechami - odpowiednią szerokością (np. modele 160x200 cm), wysoką elastycznością punktową oraz możliwością redukcji drgań. Oprócz tego nie zapominajmy uwzględnić osobistych potrzeb i preferencji obu użytkowników!

Materace do łóżek pojedynczych 80x200, 90x200

Łóżka na współczesnym rynku mają różne rozmiary. Niekiedy do sypialni potrzebujemy modeli jednoosobowych o wymiarach 80x200 czy 90x200 cm. Aby móc się komfortowo wyspać, to wyposażyć je w materace Legnica o tych samych wymiarach. Przy ich wyborze należy uwzględnić przede wszystkim rodzaj wypełnienia, gdyż obecnie wyróżnia się modele piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe. Jest to niezwykle ważne, gdyż każdy z nich ma inne właściwości. Właśnie dlatego tak ważne jest uwzględnienie osobistych potrzeb i preferencji przy ich wyborze.

Materace dla wygodnych 100x200, 120x200 do kupienia w Legnica

Mówi się, że współczesny człowiek staje się coraz bardziej wygodny. Nic dziwnego, na rynku mamy dostęp do licznych udogodnień, dzięki którym mamy więcej czasu dla rodziny, na pracę czy samorozwój. Wśród nich można wyróżnić materace Legnica dla wygodnych, które charakteryzują się unikalną budową oraz wyjątkowymi własnościami. Do wyboru mamy materace piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe. Przekłada się to na odczuwalny w czasie snu komfort, a także najlepsze wsparcie w czasie snu.

Kołdry, poduszki, poszwy

Bez dwóch zdań materace Legnica to obowiązkowy element wyposażenia każdego łóżka. Jednak nie są w stanie zapewnić najwyższego komfortu bez innych akcesoriów sypialnianych. Do nich zalicza się przede wszystkim kołdry, które korzystnie wpływają na komfort termiczny, a także przyjemnie otulają nasze ciało w czasie snu. Ogromne znaczenie mają także poduszki, bez których wielu z nas nie wyobraża sobie wygodnego wypoczynku. Umożliwiają właściwe wsparcie głowy, barków oraz kręgosłupa szyjnego. Inną kwestią są poszwy, w które ubiera się zarówno poduszki, jak i kołdry.

Wybrani najlepsi producenci materacy