Materace - Chrzanów - małopolskie

Chrzanów jest położony na niewielkim grzbiecie jurajskim łączącym się Garbem Tenczyńskim z pozostałą częścią Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Budowa geologiczna okolic Chrzanowa wyróżnia się występowaniem rud cynku i ołowiu, wapieni, dolomitów, margli, piasków, glin i iłów. Co więcej, miasto okalają bory sosnowe i buczyny karpackie. Sama nazwa miasta najprawdopodobniej pochodzi od Chrzana, legendarnego założyciela grodu z czasów poprzedzających powstanie państwa polskiego. Pierwsze wzmianki o istnieniu kasztelanii na granicy Śląska i Małopolski pochodzą z 1178 roku, nie natrafiono jednak w źródłach pisanych ani archeologicznych na ślady grodu, który był jej głównym ośrodkiem. Natomiast według innych źródeł kasztelania chrzanowska powstała pomiędzy 1228 a 1243 roku. Było to miasto otwarte, pozbawione murów, gdyż otoczony był rozlewiskami, lasami i grzęzawiskami. Znajdziemy tutaj kilka obiektów, które zostały wpisane do rejestru zabytków nieruchomych województwa małopolskiego. Do nich zalicza się przede wszystkim warty uwagi kościół św. Mikołaja wraz z dzwonnicą, dom Urbańczyka, będący obecnie muzeum oraz oficyna dworska, stanowiąca aktualnie główną siedzibę Muzeum w Chrzanowie.

Materace Chrzanów

Urząd Miejski
Aleja Henryka 20, 32-500 Chrzanów


tel.: 32 758 51 00

Godziny otwarcia:
poniedziałek 07:00–17:00
wtorek 07:00–15:00
środa 07:00–15:00
czwartek 07:00–15:00
piątek 07:00–13:00
sobota ZAMKNIĘTE
niedziela ZAMKNIĘTE

Niezależnie od miejsca, w którym się aktualnie znajdujemy, warto już dziś postawić na zdrowy i komfortowy wypoczynek. Jednak, czym on tak naprawdę jest? Otóż sen to stan fizjologiczny, w czasie którego następuje zniesienie świadomości i bezruch. Dzieli się na dwie fazy - REM i NREM, które następują kolejno po sobie. A czy samo położenie się do łóżka i zamknięcie oczu wystarczy? Jak się okazuje, niekoniecznie. Zdrowy sen można rozpoznać po tym, że rano budzimy się wypoczęci i pełni energii, umożliwia właściwą regenerację całego organizmu, zarówno pod kątem fizycznym, jak i psychicznym. Wówczas w ciągu dnia nasze ciało funkcjonuje we właściwy sposób, a także stajemy się bardziej wydajni. Nic dziwnego - w końcu zdrowy sen charakteryzuje się wysoką jakością, odpowiednią długością oraz głębokością. Możemy o niego zadbać na kilka sposobów, w tym poprzez przestrzeganie zasad higieny snu. Są to normy oraz zachowania, których wdrożenie w swoją codzienność korzystnie przekłada się na zdrowy wypoczynek. Warto tutaj postawić na odpowiednio skomponowane łóżko, które składa się z takich elementów jak materace Chrzanów, poduszki czy kołdry.

Materace w Chrzanów do nabycia także w internecie

Materace Chrzanów możemy kupić na dwa sposoby. Pierwszy to udanie się do sklepu stacjonarnego. Drugi natomiast to sklep internetowy, którego ofertę możemy zobaczyć w domowych warunkach! Jest to dla nas wygodniejsze, gdyż nie trzeba nigdzie wychodzić, aby móc zapoznać się z całym asortymentem. Dodatkowo każdy z modeli posiada rzetelny opis, dzięki któremu jesteśmy w stanie zapoznać się z parametrami, a także ułatwi nam to wybór.

 • SZYBKA WYSYŁKA
 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • DARMOWA DOSTAWA
 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE
 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT
 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu

Materace dla par 160x200, 140x200 do kupienia w Chrzanów

Urządzając sypialnię, uwzględniamy takie kwestie jak kolor ścian, styl lub dekoracje. W przypadku sypialni małżeńskiej pod uwagę musimy brać wymagania nie jednej, a dwóch osób. Podobnie jest w przypadku komfortowego łóżka. Materace Chrzanów dla par to wyjątkowe modele, które charakteryzują się wysoką elastycznością punktową oraz redukcją drgań. Umożliwia nam to spokojny wypoczynek obu partnerów, a najlepiej sprawdzą się tutaj materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe.

Materace do łóżek pojedynczych 80x200, 90x200 do kupienia w Chrzanów

Łóżko pojedyncze także może zapewniać komfortowy i zdrowy wypoczynek! Jest to możliwe tylko i wyłącznie wtedy, gdy zainwestujemy w podłoże do spania, które jest właściwie dopasowane do naszych potrzeb i preferencji. Doskonałym rozwiązaniem będą materace Chrzanów, które są w stanie dostosować się do anatomicznych kształtów ciała. Wiele modeli jest w stanie także zapobiegać dolegliwościom bólowym ze strony pleców, świetnie sprawdzą się tutaj materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe.

Materace dla wygodnych 100x200, 120x200 do kupienia w Chrzanów

Aranżując komfortową sypialnię, nie może nam oczywiście zabraknąć wygodnego łóżka. Zbudowane jest ono z kilku elementów, a do najważniejszych z nich zalicza się materace Chrzanów. Dzięki dostosowaniu ich do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika jesteśmy w stanie zagwarantować najlepsze wsparcie dla kręgosłupa oraz całej sylwetki. Wynika to z faktu, iż wyjątkowa budowa oraz właściwości odpowiadają za jak najlepsze dopasowanie się do anatomicznych kształtów. Na rynku dostępne są przeważnie materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe.

Kołdry, poduszki, poszwy do kupienia w Chrzanów

Chcąc urządzić wygodne łóżko, wybieramy głównie na materace Chrzanów, jednak dodatkowo nie zapominajmy o innych akcesoriach do sypialni. Dla naszego komfortu warto wziąć pod uwagę kwestie takie, jak poszwy, które gwarantują higieniczne i antyalergiczne warunki do wypoczywania. Oprócz tego nie wolno zapomnieć o poduszkach, odpowiadających za właściwe wsparcie głowy, barków czy kręgosłupa w odcinku szyjnym. Pamiętajmy również o kołdrze- w końcu to ona odpowiada za przyjemne wrażenie otulenia, a także komfort termiczny!

Wybrani najlepsi producenci materacy