Materace - Wieliczka - małopolskie

Proces poznawania budowy geologicznej Wieliczki został zapoczątkowany w okresie poszukiwania słonych źródeł i studni solankowych. Najstarsza zachowane dokumenty o złożu soli kamiennej zostały wykonane w latach 1631–1638 przez Marcina Germana. Pierwsze wzmianki o Wieliczce pochodzą z lat 1123-1125, co potwierdza dokument legata papieskiego Idziego, gdzie wymienia się nazwę “Magnum Sal” , czyli “Wielka Sól”. Została ona przekształcona wraz z czasem, przez co w dokumentach z XIV wieku używa się już przymiotnika “Wieliczka” lub “Weliczka”. Prawdopodobnie pierwszymi osadnikami była ludność z plemion celtyckich, którzy w późniejszych czasach zostali wyparci przez ludność słowiańską. Za czasów Władysława Jagiełły nastąpił rozwój terytorialny miasta. Jeśli chodzi o zabytki, to możemy zobaczyć tutaj kościół św. Klemensa, zamek Żupny czy pałac Konopków. Jeśli znudzi nam się chodzenie po mieście, to zawsze możemy udać się do parku miejskiego i odpocząć na zielonych terenach. Za najlepszą i najbardziej rozpoznawalną atrakcję uważa się tutaj kopalnie soli “Wieliczka”. Jest to jeden z najstarszych zakładów górniczych w Europie. Od XIII wieku do 1772 wspólnie z kopalnią soli w Bochni wchodziła w skład Żupy krakowskiej. Wielu przyjezdnych słyszy o legendzie, którą owiane jest to miejsce. Mówi o tym, że dawno temu panujący na Wawelu książę Bolesław Wstydliwy poprosił o rękę węgierską księżniczkę - Kingę i podarował jej pierścionek. Swoim przyszłym poddanym chciała podarować sól. W efekcie dostała kopalnię, gdzie do szybu wrzuciła pierścionek zaręczynowy. Podczas pobytu księżniczki w jednej z podkrakowskich wsi znaleziono bryłę soli, w której znajdował się jej pierścionek – i to właśnie on miał sprowadzić sól do Polski.

Materace Wieliczka

Urząd Miasta i Gminy
Powstania Warszawskiego 1, 32-020 Wieliczka


tel.: 12 263 41 00

Godziny otwarcia:
poniedziałek 08:00–17:00
wtorek 08:00–16:00
środa 08:00–16:00
czwartek 08:00–16:00
piątek 08:00–16:00
sobota ZAMKNIĘTE
niedziela ZAMKNIĘTE

Wieliczka to miasto, które chyba każdy z nas kojarzy. Jednak przy jego zwiedzaniu przydadzą nam się nie tylko wygodne buty czy woda, ale także naładowane baterie. Odnosi się to zarówno do dużych pokładów energii, jak i dobrego humoru. W tym celu najlepiej postawić na zdrowy sen. Jest to stan fizjologiczny, w czasie którego następuje zniesienie świadomości i bezruch. Polega na tym, że nasze ciało może się zregenerować pod kątem fizycznym i psychicznym. Warto jednak zaznaczyć, że zdrowy sen od zwykłego różni się tym, że charakteryzuje się wysoką jakością, odpowiednią długością oraz głębokością. W efekcie rano budzimy się wypoczęci, pełni sił i z uśmiechem na ustach. Co więcej, dbając regularnie o zdrowy sen, możemy w ciągu dnia prawidłowo funkcjonować, a wraz z biegiem czasu - poprawi się praca licznych układów, w tym układu pokarmowego, nerwowego czy immunologicznego. A w jaki sposób możemy zapewnić sobie zdrowy sen? Zaleca się, aby zadbać o zdrowy styl życia oraz odpowiednio skomponowane łóżko. W jego skład powinny wchodzić przede wszystkim materace Wieliczka.

Materace w Wieliczka do nabycia także w internecie

Materace Wieliczka to produkty, które są w stanie zapewnić nam zdrowy i spokojny sen. Wynika to z faktu, iż poprzez odpowiednie dopasowanie do użytkownika, wspierają kręgosłup oraz całą sylwetkę. Możemy je zakupić zarówno w salonach stacjonarnych, jak i sklepach internetowych. Jest to preferowana przez wielu z nas opcja, która daje dostęp do całego asortymentu. Co więcej, model posiada rzetelny opis, dzięki któremu jesteśmy w stanie zapoznać się z parametrami, a także ułatwi wybór.

 • SZYBKA WYSYŁKA
 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • DARMOWA DOSTAWA
 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE
 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT
 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu

Materace dla par 160x200, 140x200 do kupienia w Wieliczka

Sypialnia małżeńska powinna być dopasowana do osobistych potrzeb i preferencji nie jednego, a dwóch użytkowników! W przypadku komfortowego łóżka warto postawić na materace Wieliczka, które są w stanie zapewnić nam zdrowy sen. Modele te charakteryzują się wysoką elastycznością punktową oraz redukcją drgań. Pozwala to na spokojny wypoczynek obu partnerów, a najlepiej sprawdzą się tutaj materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe.

Materace do łóżek pojedynczych 80x200, 90x200 do kupienia w Wieliczka

Urządzając sypialnię dla jednej osoby, warto postawić na unikalne materace Wieliczka. Są one w stanie zagwarantować zdrowy i komfortowy wypoczynek, jeśli tylko dopasujemy je do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika. W ten sposób są one w stanie prawidłowo wspierać anatomiczne kształty ciała, a także zapobiegać dolegliwościom bólowym ze strony pleców. Pamiętajmy, że są one dostępne w wielu wariantach, w tym jako materace piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe.

Materace dla wygodnych 100x200, 120x200 do kupienia w Wieliczka

Na komfort sypialni wpływa wiele czynników, jednak najważniejszym z są materace Wieliczka. Jak się okazuje poprzez dopasowanie ich do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika, jesteśmy w stanie zapewnić najlepsze wsparcie dla kręgosłupa oraz całej sylwetki. Wynika to z faktu, iż unikalna budowa oraz właściwości odpowiadają za jak najlepsze dopasowanie się do anatomicznych kształtów. Możemy wybierać spośród wielu modeli, które różnią się m.in. rodzajem wypełnienia, przez co wyróżnia się materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe.

Kołdry, poduszki, poszwy do kupienia w Wieliczka

Przy komponowaniu komfortowej sypialni warto już dziś postawić na materace Wieliczka. Niestety, zapominamy przy tym o innych akcesoriach sypialnianych. Warto tutaj uwzględnić takie kwestie jak poszwy zapewniające higieniczne i antyalergiczne warunki do wypoczywania. Oprócz tego ważne są poduszki, odpowiadające za właściwe wsparcie głowy, barków czy kręgosłupa w odcinku szyjnym. Na naszą uwagę zasługuje również kołdry, których obecność przyczynia się do komfortu termicznego.

Wybrani najlepsi producenci materacy