Materace - Kęty - małopolskie

Kęty to miasto o charakterze handlowo-przemysłowym, położone na Podgórzu Wilamowickim, w dolinie rzeki Soły. Polska nazwa “Kęty”, po raz pierwszy wzmiankowana jako “Canthi” (1242), wywodzi się zapewne od słowa kąt i ma związek z położeniem miasta, oddalonym we wczesnym średniowieczu od innych skupisk ludności. Pierwszym dokumentem, w którym wzmiankowano Kęty, było potwierdzenie nadania klasztorowi benedyktyńskiemu w Staniątkach przez Klemensa z Ruszczy zespołu własności, w tym wsi “Kanthi”, pochodzące z 1238 roku. W 1391 roku książę Jan III oświęcimski nadał Kętom, prawa miejskie magdeburskie, identyczne z tymi, jakie posiadał Oświęcim. Natomiast w XIX wieku w mieście zaczął się rozwijać przemysł - w 1845 roku powstała pierwsza przemysłowa przędzalnia wełny, a w 1867 pierwsza fabryka sukna. Miasto zachowało urbanistyczny układ wraz ze średniowiecznym Rynkiem oraz układem ulic i otaczającymi, XIX-wiecznymi kamienicami. Warto zobaczyć tutaj także barokowy kościół św. Jana Kantego, kościół Świętych Małgorzaty i Katarzyny czy klasztor Franciszkanów-Reformatów. Możemy również udać się do Muzeum im. Aleksandra Kłosińskiego w Kętach. Znajdziemy tutaj ponad 4400 eksponatów z Kęt i okolicy.

Materace Kęty

Urząd Gminy
Rynek 7, 32-650 Kęty


tel.: 33 844 76 00

Godziny otwarcia:
poniedziałek 07:30–15:30
wtorek 07:30–17:00
środa 07:30–15:30
czwartek 07:30–15:30
piątek 07:30–14:00
sobota ZAMKNIĘTE
niedziela ZAMKNIĘTE

Każda miejscowość ma swój urok i podobnie jest w przypadku miasta Kęty. Znajdziemy tutaj wiele atrakcji dla osób młodszych i starszych, jednak warto zadbać już dziś o spore pokłady energii. Jest to możliwe poprzez odpowiednio zbilansowane posiłki lub właściwe wysypianie się. W tym celu warto zadbać o zdrowy sen, czyli taki, który charakteryzuje się wysoką jakością, prawidłową głębokością oraz dopasowaną do wieku długością. Można go rozpoznać po tym, że każdego ranka budzimy się wypoczęci, pełni energii, a także w dobrym humorze. Przekłada się to na właściwe funkcjonowanie w ciągu dnia, a także wspiera pracę licznych układów, do których zalicza się m.in. układ pokarmowy, nerwowy czy immunologiczny. Stawiając na komfortowy sen, w pierwszej kolejności należy postawić na materace Kęty, a także inne elementy wyposażenia łóżka, czyli kołdry, poduszki czy poszwy.

Materace w Kęty do nabycia także w internecie

Materace Kęty to produkty, które są dostępne nie tylko w salonach stacjonarnych, ale także sklepach internetowych. Mamy tam dostęp do całego asortymentu, a także rzetelnego opisu każdego modelu, przez co możemy się zapoznać z jego parametrami. Pozwala to na niemalże idealnie dopasowanie się do potrzeb i preferencji użytkownika. Warto rozważyć to rozwiązanie, gdyż jest praktyczne - w końcu oszczędzamy swój czas.

 • SZYBKA WYSYŁKA
 • SZYBKA WYSYŁKA

  nawet w 1 dzień!

 • DARMOWA DOSTAWA
 • DARMOWA DOSTAWA

  bez ograniczeń

 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE
 • BEZPIECZNE TRANSAKCJE

  kupuj bez obaw

 • 30 DNI NA ZWROT
 • 30 DNI NA ZWROT

  bez pośpiechu

Materace dla par 160x200, 140x200 do kupienia w Kęty

Materace Kęty dla par to modele, które są zdecydowanie szersze od tych standardowych, zalecanych do łóżek pojedynczych. Najczęściej decydujemy się na modele 140x200 cm lub 160x200 cm. Są dostępne w różnych wariantach, jednak tutaj zaleca się modele wyróżniające się wysoką elastycznością punktową oraz możliwością redukcji drgań. W ten sposób możemy się spokojnie wyspać i to niezależnie od tego, o której godzinie partner wstaje! Świetnym rozwiązaniem będą zarówno materace hybrydowe, jak i piankowe czy sprężynowe.

Materace do łóżek pojedynczych 80x200, 90x200 do kupienia w Kęty

Na współczesnym rynku znajdziemy wiele rodzajów podłoża do spania. Można je podzielić ze względu na rozmiar, a także stopień twardości czy rodzaj wypełnienia. Jak się okazuje, zarówno łóżka pojedyncze, jak i podwójne można wyposażyć w materace Kęty, które poprzez idealnie dopasowane do osobistych potrzeb i preferencji użytkownika, są w stanie zagwarantować nam zdrowy, a także komfortowy wypoczynek. Najlepiej sprawdzą się tutaj materace piankowe, sprężynowe i hybrydowe.

Materace dla wygodnych 100x200, 120x200 do kupienia w Kęty

Każdy z nas chce się wyspać w komfortowych warunkach, jednak jak je stworzyć? Warto przede wszystkim postawić na odpowiednio skomponowane łóżko. Aby było to możliwe, to pod uwagę bierzemy osobiste potrzeby i preferencje użytkownika, do których zalicza się wiek, stan zdrowia, rodzaj wypełniania, stopień twardości oraz rozmiar. Czynniki te pozwolą nam znaleźć najlepsze materace Kęty, które można zakupić zarówno w sklepie internetowym, jak i stacjonarnym. Znajdziemy tam materace piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe.

Kołdry, poduszki, poszwy do kupienia w Kęty

Nie da się zaprzeczyć, że komponując wygodne łóżko, stawiamy głównie na materace Kęty. Gwarantują zdrowy i spokojny wypoczynek, gdyż wpływają na jego jakość czy długość. Nie możemy jednak zapomnieć również o innych akcesoriach sypialnianych, takich jak poduszki czy poszwy. Pozwalają one na zwiększenie komfortu termicznego czy stabilizują górne partie ciała, czyli głowę, barki oraz kręgosłup w odcinku szyjnym.

Wybrani najlepsi producenci materacy